Szkolenie "Tworzenie i ocena specyfikacji wymagań funkcjonalnych"

Szkolenie praktyczne

Dokumentacja (specyfikacja) wymagań funkcjonalnych jest jednym z kluczowych produktów projektu IT, od którego jakości w dużej mierze zależy jakość produktu powstałego podczas implementacji oraz testowalność tego produktu. Nieprecyzyjna, niespójna, niekompletna czy wręcz błędna specyfikacja funkcjonalna w dalszej kolejności skutkuje błędami w kodzie aplikacji, wynikającymi z luk w analizie, niezrozumieniu wymagań przez programistów, nadinterpretacji, etc. Większości tych problemów można uniknąć, jeżeli przyjmie się pewne dobre praktyki tworzenia specyfikacji i wyeliminuje najczęściej powtarzające się błędy.

Proponowane przez nas szkolenie pokaże, na co należy zwracać uwagę przy tworzeniu specyfikacji, jakie praktyki zastosować, aby zminimalizować ryzyko wynikające z niedokładnego i błędnego opisania wymagań oraz jak efektywnie ocenić jakość gotowej dokumentacji.

Większa część szkolenia ma formę praktyczną, podczas której uczestnicy pracują nad tworzeniem specyfikacji oraz wykonują przegląd przykładowej dokumentacji.

 

Materiały

Dla wszystkich

Chcesz wiedzieć co się dzieje na EDU?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najnowsze informacje!

˟
Zapisz się
Chcesz być na bieżąco?
˟
Dziękujemy za zapisanie się na newsletter. Potwierdź subskrypcję klikając w link aktywacyjny przysłany na maila.