Szkolenie "IBUQ Foundation Level"

Szkolenie certyfikowane

Szkolenie dedykowane jest osobom pragnącym potwierdzić swoje umiejętności projektowania i testowania użytecznych interfejsów międzynarodowym certyfikatem.

 

Podczas szkolenia IBUQ uzyskasz podstawową wiedzę o ludzkim postrzeganiu rzeczywistości (np. percepcji, modelach umysłowych, zdolności do obsługi błędów) oraz technikach niezbędnych do wytwarzania optymalnych interaktywnych systemów (np. style interakcji, metody modelowania, elementy dialogowe). Obejmuje to standardy i normy użyteczności, jak również przewodniki po stylach interfejsów.

 

Jednym z głównych tematów szkolenia jest proces wytwarzania oprogramowania przyjaznego użytkownikowi w oparciu o Inżynierię Użyteczności. Jest oczywiste, że ergonomii nie tworzy się tylko w wybranych obszarach i nie jest ona weryfikowana tylko na końcu, przy pomocy pytań do użytkowników. Aby zbudować użyteczny interfejs, musi istnieć pełna harmonia procesów, która obejmuje elementy od analizy wymagań, poprzez prototypowanie i specyfikację, do implementacji i oceny ocenę i na samym końcu również testowanie.

 

Po ukończeniu szkolenia istnieje możliwość przystąpienia do egzaminu na Certyfikowanego Profesjonalistę Inżynierii Użyteczności IBUQ.

 

Kurs jest przeprowadzany przez doświadczonego trenera na akredytowanych materiałach i jest zgodny z planem nauczania dla Poziomu Podstawowego programu IBUQ.

 

 

Zakres tematyczny

1. Principles of Usability

 • Necessity and benefits of Usability

2. Human-Machine Interfaces

 • Software ergonomics and design philosophies
 • Human information processing
 • Standards and style guides
 • Accessibility

3. Usability Engineering

 • Principles of Usability Engineering
 • Analysis and concept phase
 • Design phase
 • Prototyping phase
 • Evaluation phase introduction
 • Usability testing and evaluation

 

Przed szkoleniem

Szkolenie nie wymaga żadnego przygotowania.

 

Po szkoleniu

Szkolenie to zapewnia odpowiednie przygotowanie i umożliwia zdobycie certyfikatu IBUQ Foundation Level.

 

Metoda

Szkolenie zapewnia dużą dawką teorii, którą trener stara się odnieść do praktyki uczestników szkolenia. Dzięki temu materiał jest dużo bardziej przyswajalny. Prowadzący: jedynie praktycy o umiejętnościach mentorskich i coachingowych. Teoretyków brak.

 

Materiały szkoleniowe

Będąc uczestnikiem szkolenia IBUQ Foundation Level, otrzymasz komplet starannie opracowanych materiałów w formie podręcznika opisującego zagadnienia omawiane podczas szkolenia oraz pełen dostęp do materiałów elektronicznych

 

Po szkoleniu

Szkolenie zapewnia odpowiednie przygotowanie i umożliwia zdobycie certyfikatu IBUQ Foundation Level.

 

Materiały

Dla wszystkich

Chcesz wiedzieć co się dzieje na EDU?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najnowsze informacje!

˟
Zapisz się
Chcesz być na bieżąco?
˟
Dziękujemy za zapisanie się na newsletter. Potwierdź subskrypcję klikając w link aktywacyjny przysłany na maila.